HESAP BİLGİLERİNİZİ Mİ UNUTTUNUZ?

Çelik Konstrüksiyon

Aser Metal

üretimin her aşamasında kalite standartlarına ve uluslararası normlara uygun üretim yapmaktadır.

Çelik konstrüksiyon

üretiminde kullandığı ekip ve ekipmanları sayesinde gerekli olan tüm üretim şartlarını yerine getirmektedir.

Çelik konstrüksiyon projelerinde, müşterilerinin taleplerinin, yatırımcıların, müteahhitlerin, kamusal ve özel kurumların taleplerine gerek proje gerekse uygulama bazında tam ve yetkin çözümler sunar.

ÇELİK HİZMET ALANLARIMIZ
1- Çelik Konstrüksiyon Yapı
– Çelik Çatı
– Depo ve Hangar
– Spor Tesisi ve Fabrika Binaları
– Çelik İstif Raf ve Arşiv Sistemleri

2- Endüstriyel Montaj – Demontaj Hizmetleri
3- Çeşitli Metal İmalat İşleri

NEDEN ÇELİK YAPI?
Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar, düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır. Çelik, taşıma kapasitesinin ağırlığına oranı en yüksek olan malzemedir. Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi sayesinde çelik yapı elemanları, daha küçük kesit ve ölçülerde, daha hafif ve mükemmel kalitelerde üretilmektedir. Çelik yapılarda taşıyıcı eleman boyutları ahşap ve betona göre çok daha küçük olduğu için çok daha fazla kullanım alanı elde edilmektedir. Bu da yapı alanının daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Fiyat dengesi ve kısa yapım süreleri insanların daha erken yerleşmelerine imkan vermesi yönü ile çelik yapı maliyeti uygundur.

– ÇELİK, DEPREME DAYANIKLIDIR.
– ÇELİK, ÇEVRECİDİR.
– ÇELİK, İNŞAAT SÜRESİ KISADIR.
– ÇELİK, KALİTELİDİR.
– ÇELİK, PASLANMAZDIR. (Hafif çelik taşıyıcı üretiminde galvaniz kaplı çelik kullanıldığından korozyon direnci yüksektir, paslanma olmamaktadır.) Çelik yapı esnektir.

ÇELİK YAPI AVANTAJLARI NELERDİR?
– Hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır, imalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar, farklı konstrüksiyon sistemleri uygulanabilir, hızlıdır, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir, uzun ömürlüdür, çelik %100 geri dönüştürülebilir ve bu işlem kaç kez yapılırsa yapılsın, özelliğini kaybetmez, çevreye zarar vermez.
– Üretilen çelik malzemenin montajı daha hızlıdır.
– Malzeme israfı düşüktür.
– Çelik malzeme söküldüğünde tekrar az bir kayıpla başka bir yerde kullanılabilir.
– Depreme daha dayanıklıdır.
– Açıklıkların büyük olduğu yerlerde betonarme ile geçilemeyen aralar çelik ile rahatlıkla geçilebilmektedir.
– Betonarme sisteme göre çelik konstrüksiyon yapılar daha hafif olduğundan temel maliyeti daha ekonomiktir.
– Kullanımı uzun sürelidir.
– Geri dönüşümü olan bir malzemedir.
– Ekonomik ve estetiktir.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI
Çelik konstrüksiyon yapılar, taşıyıcı sistemin metal kolon ve taşıyıcılar ile oluşturulmasıyla gerçekleştiren bir yapı sistemidir. Çelik konstrüksiyon, Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehdidi taşıyan coğrafi bölgelerde , Mimari tasarım kolaylığı, sağlamlığı ve deprem dayanımı sebebi ile tercih edilen yapı sistemidir. Çelik, alternatif ürünlere göre hafifliği, yüksek mukavemet ve dayanıklılık gücü, daha elastiki yapısı ile her zemin sınıfı ve deprem bölgeleri için en doğru konstrüksiyon yapı malzemesidir

Çelik kusursuz bir konfor, estetik ve güven yönü ile geleneksel yöntemlere meydan okumaktadır. Geleneksel betonarme yapılar yerini, Çelik Yapı Sistemi inşaat sektörüne güven ve hız ve işlevsellik kazandırmaya devam etmektedir.

Çoğunlukla çelik konstrüksiyon fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.

Çelik yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere , statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir.

Çelik konstrüksiyon yap , hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Yapının Faydaları
Çelik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer alternatif yapılara göre çok daha kısadır. Bu da inşaat, proje ve maliyetlendirme masraflarının minimuma inmesini sağlar.

Çelik konstrüksiyon yapı, temel inşatlarında ve güçlendirme isteyen bölgelerin ön hazırlık çalışmalarında alternatif yapılara göre büyük oranda ekonomik kazanç ve zamandan avantaj sağlar.

Çelik konstrüksiyon yapılar, endüstriyel yapılarda geniş açıklıkları kolonsuz ve yer yer taşıyıcısız geçme şansına sahiptir. Bu hem maliyeti azaltır, hemde yapının daha estetik bir biçimde kullanılmasına olanak tanır.

Çelik yapı elemanlarının imalatı ve montajı hava koşullarından etkilenmez. Kullanılacak iş gücüne bağlantılı olarak insan gücünün uygun olarak kullanılabileceği her nokta kesintisiz çalışma ve montaj imkanı sağlar.

Mimaride sınırsız çözüm imkanı, projede çok daha estetik ve geleceğe dönük kalıcı sorunsuz kullanım sağlar. Yer yer yapılacak değişikliklerde ve büyütme yada küçültme operasyonlarında hızlı ve sorunsuz bir geçiş imkanı sağlar.

İstenildiği taktirde çelik taşıyıcı sistemin tamamı zayiatsız olarak sökülerek dünyada istenilen noktaya çok ekonomik olarak nakledilir. Sökülebilir olması kiralık arsalar üzerine geçici depolama çalışmalarına da imkan sağlanmaktadır.
İstenildiğinde yapıyı oluşturan bütün elemanlar ve taşıcı sistem civatalı olarak üretilebilir. Bu demonte özelliği çelik konstrüksiyon yapıyı sökme, taşıma, değiştirme, büyütme veya küçültme işlemlerinde minimum zahiyatla malzeme kaybının önüne geçilmesini sağlar.

Çelik konstrüksiyon yapının uygulaması ve takibi sürekli olarak şantiyede yapıldığından dolayı yüksek markajdaki hataların önüne geçilmesi sağlanır, bilgisayar ortamındaki testler ile güvenilirlik ve dayanıklılık en yüksek seviyede tutulur.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT

Mimari ve statik projelendirme bittikten sonra fabrika ortamımızda imalat çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemi hatasız ve hızlı bir şekilde imalatı gerçekleştirilir. İşin ve projenin özelliklerine göre ihtiyacınız olan tüm çelik konstrüksiyon malzeme üretim çalışmalarını titizlikle uzman mühendis ve operasyon kadromuz ile yerine getirmekteyiz. Yerinde keşif ile başlayan çalışmalar, projenizin oluşturulması, işe özel önerilerin geliştirilmesi ile devam ederek imalat şamasına aktarılır. Aser metal olarak her aşamada kalite kontrolün sağlanması prensibi ile proje profesyonelce planlanır ve uygulanır.
ÇELİK KONSTRÜKSİYON MONTAJ
Projelerde belirtilen malzeme cinsi, ölçü ve şartnamelere uygun olarak, fabrikamız bünyesinde ön imalat ve saha montajları firmamız İş sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliklerine uygun her türlü sertifika, tedbir ve eğitim alarak yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmeyi ilke edinmiştir.

Çelik Konstüriksiyon Proje Tasarımı
Projelendirme çalışmaları, profesyonel teknik ekibimiz tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilir. Statik hesaplamalar ve üç boyutlu çizimlerle yapılacak binanın bütün detayları oluşturulur. Müşterinin talep ve beklentileri doğrultusunda proejeye özel çözüm üretilir.

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI NERELERDE KULLANILMAKTADIR?
Çelik konstrüksiyon yapılar çoğunlukla çelik fabrika binaları, çelik çatı, çelik sanayi yapıları, uçak hangarları, spor tesisleri, çelik konstrüksiyon hangarlar, çelik konstrüksiyon atölyeler, çelik konstrüksiyon depolar gibidir.

Çelik Çatı Sistemleri
Binaların bazılarının çatı yapımında kullanılan malzeme olarak çelik kullanılması binanın üzerine gelebilecek doğal afetlerin verdiği yükleri absorbe etmesini sağlayabilir. hafif malzeme ile üretilen ve daha esnek yapıda olan çelik çatılar , bina üzerine kendi ağırlıklarından fazla bir yük ya da kuvvet uygulamaz. Çelik çatı yapı malzemelerini oluşturan elemanların fabrikasyon olması tam güven sağlar ve kullanılan koruyucu malzemeler sayesinde çatı kalitesini en yüksek seviyede tutar. Çelik çatı sistemleri üretim ve montaja dayalı olduklarından dolayı imalatı ya da uygulanması zemin, mekân gözetmeksizin her mevsim, her bölgede kolaylıkla uygulanabilir. Özel olarak tasarlanan çelik blokların tamamen mühendislik hesaplamaları yapılarak bir araya getirilmesiyle bu çelik çatılar yapılır. Çelik çatı imalatı büyük oranda fabrika ve atölyelerde olduğu için üretimi hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Aser Metal olarak, güvenliğinizi ve yaşam konforumuzu arttıran çelik çatı projelerinde anahtar teslim, proje çizimi, imalatını hızlı bir şekilde tamamlamakta ve montajı gerçekleştirmekteyiz.

Çelik çatı uygulamalarında taşıyıcı konstrüksiyonun imalatı ve montajının yanı sıra çatı kaplaması (sandwich panel, kenetli metal vb.) ve drenaj (dere sistemleri) uygulamaları ile anahtar teslim hizmeti vermekteyiz.

Projeye özel imalat

Anahtar teslim

Zaman ve mekândan bağımsız üretim

Sertifikalı kaliteli malzeme

Neden Çelik Çatı?
Çelik çatı, yapının kendi özgü ağırlığına ek zati ağırlık getirmez ve olası doğal afetlerde kalıcılık sağlar.

Çelik çatı yapı malzemelerini oluşturan elemanların fabrikasyon olması tam güven sağlar ve kullanılan koruyucu malzemeler sayesinde çatı kalitesini en yüksek seviyede tutar.

Çelik çatı sistemleri üretim ve montaja dayalı olduklarından dolayı imalatı yada uygulanması zemin, mekan gözetmeksizin her mevsim, her bölgede kolaylıkla uygulanabilir.

Çelik çatı sistemleri metal malzeme olması sebebi ile daha uzun ömürlüdür ve uzun seneler boyunca bakım istemeden kullanım sağlanabilir.

Betonarme yapılarda olduğu gibi çelik çatı , kalıp yada benzeri destekleyici sistemler kullanmadığı için doğaya uyumludur, asgari şartlar ile çatı uygulaması sorunsuzca gerçekleştirilebilir.

Metal olması, çelik çatı sistemlerinin yüksek ısı ve soğuğa dayanıklılığını arttırır. Yangın veya doğa şartlarından minimum seviyede etkilenir, yapı sahibine ek zararlar getirmez.

Estetik bir görüntü sağlayan çelik çatı yapılar, görünüm için cephe kaplama sistemleriyle daha şık, doğacı ve uygun şehir yapılaşmasına yardımcı olur, avrupa standartlarına uygun olmayı sağlar.

Depo Hangar İmalat ve Montajı
Büyük ürün, malzeme ve araçların saklanması ve ya alan içerisinde güvenli bir ortamda muhafaza edilmesi için Depo Hangar, sundurma ve raf sistemlerine ihtiyaç duyulur. Fabrikalarda, lojistik destek firmalarında, sıcak*soğuk hava depoları, şantiyelerde ve hava alanlarında tercih edilen Depo/Hangar çözümleri, ileri teknoloji ile işlenmiş özel çelikten üretilir. Aser Metal bünyesinde projenin ihtiyaç ve beklentilerine göre Depo Hangar, Sundurma ve Raf İmalat ve Montajı yapılmaktadır.

SPOR TESİSİ VE FABRİKA BİNALARI
Hafif olması nedeniyle çelik konstrüksiyon yapılar daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır, imalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağladığı için çoğunlukla çelik fabrika binalarında, çelik sanayi yapılarında ve spor tesisleri gibi büyük yapılarda tercih edilir.

Çelik İstif Raf ve Arşiv Sistemleri
Çelik raf sistemlerinin tercih edilmesinin sebebi, dosya arşivleme, depolama sistemlerinde ve kullanım alanından maksimum tasarruf elde edilebilir olmasından kaynaklanıyor. Kurum ve kuruluşlar daha çok çelik raf sistemlerini dayanıklılık ve ürünlerinizi güvenle koruması açısından tercih ediyor. Taşıyacağı arşiv ürünleri, depo ürünleri ve malzeme ebatlarına göre aralıklar tespit ediliyor. Rafın ayarlamaları yapılıp imalatı ve daha sonra montajı gerçekleşiyor. Çelik raf fiyatları, maliyet açısından en ekonomik raf sistemleri olmasının yanı sıra talebe göre boyama işleminden geçmesi raf sistemleri modellerindeki tercih listesinin başında yer almasını sağlamaktadır. Standart olarak gri renkte üretimi yapılmakta olan bu sistemlerin görsel açıdan isteğe göre özel ebatlarda üretilip boyama yapıldığı takdirde, talep ettiğiniz çelik rafların boyama sonrası fırınlandığından dolayı sağlık açısından bir engeli bulunmamaktadır. Bu tür dayanıklı ve kaliteli raf sistemlerinin tercih edilmesinin bir diğer sebebi de, yaşanabilecek herhangi doğal afetlerde dokümanlarınıza ve ürünlerinize gelecek zararı en aza indirgemiş olmasıdır. Diğer raf sistemi çeşitlerine göre civatalı olmasından dolayı kolay sökülüp takılabilmesi, her türlü ürünlerin ve malzemenin muhafaza edilmesi, her yere kolay adapte, uygun olabilmesi, çelik rafların tercih edilmesindeki en büyük etkenler olmaktadır. Fabrikalarda ve iş yerlerinde kullanılan ÇELİK arşiv sistemleri ürünlerin depolanması ve güvenle saklanması, kolay taşınabilmesi açısından çok büyük bir öneme sahipler. Bu raf sistemleri hem ürün depolama alanlarının 100% verimli kullanılmasını sağlar hem de taşınma esnasında sağladığı kolaylıklar ile iş gücünden ve zamandan elde edilen tasarruf gibi açılardan çok çok değerli olmaktadır.

Çeşitli Metal İmalat İşleri
Tam hizmet metal imalat firması olarak, yeteneklerimiz, müşterilerimize benzersiz bir uzmanlığa sahip bir şirket tarafından talep edilen, üretilen ve tedarik edilen çelik ürünleri almalarını sağlamak için büyük gamayı kapsar. Bu amaçla, aşağıdakileri içeren, çeşitli metal ürünler sunmakla gurur duyuyoruz:

– Podyumlar
– Merdivenler
– Kafesli ve kilitli merdivenler
– Gemi ve yat merdivenleri
– Yat paslanmaz ve karbon siyahı metal bakımları polisajlama tamir ve onarım
– Çatı katları
– Korkuluklar Pencere ve Duvarlar İçin
– Çelik
– Alüminyum
– Paslanmaz çelik
– Izgaralar
– Çöp kutusu kapakları
– Lentolar
– Oto korkulukları
– Çelik
– Alüminyum
– Paslanmaz Çelik İmalatı
– Süsleme demirleri
– Direk
– Tel örgü bölümleri
– Delikli metaller
– Çelik
Endüstriyel Montaj Demontaj Hizmetleri
Endüstriyel tesis, elektriksel ve mekanik altyapıya yönelik kapsamlı makine montaj ve demontaj hizmetlerini yerine getirmektedir. Komple çözüm sağlayıcı olarak; Endüstriyel tesisleri devreden çıkarma, mevcut makineleri sökme veya bir başka yere taşıma gerektiriyorsa tecrübeli ekibimizle, ihtiyacınız olan tüm görevleri üstlenebiliriz. Bütün montaj ve demontaj hizmetlerimizi hem başarıyla hem de zamanında ve bütçesi dahilinde gerçekleştirmekteyiz.

Hizmet Alanlarımız:

  • Mevcut makinenin sökülmesi
  • Makinenin depolanması ve yeni alana taşınması
  • Makinelerinizin tekrar montajı
  • Gerekli elektriksel ve mekanik revizyondan sonra tekrar yerine
  • Mekanik ve elektrik montaj hizmetleri ve borulama sistemlerinin yapılması
  • Çelik konstrüksiyon montaj işleri
  • Borulama montaj ve demontaj işleri
  • Fabrikaların tamamen sökülüp yeni yerine taşınası hizmetleri
  • Demontaj ve montaj ihtiyaçlarınızı daha ayrıntılı görüşebilmek için lütfen bizi arayınız.

ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ AL

Lütfen formu doldurun ve mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz!

ÜSTE