HESAP BİLGİLERİNİZİ Mİ UNUTTUNUZ?

Rüzgar Ölçüm Direği

Özel İmalat Çelik Konstrüksiyon

Rüzgar Ölçüm Direği Fiyatları

Rüzgar enerjisini ölçmek amacıyla kurulan rüzgar ölçüm direkleri anten direği ya da meteoroloji ölçüm direği gibi farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Ölçüm direkleri genellikle rüzgar enerji santrali kurulumu için rüzgar potansiyelini ölçmek amacıyla tercih edilmektedir. Farklı özelliklerde üretilmektedir. Bölgedeki rüzgarın hızı, nem oranı, sıcaklık ve rüzgar yönü gibi faktörlerin belirlenmesi son derece önemlidir. Rüzgar enerjisinin ölçümü için öncelikli olarak rüzgar ölçüm istasyonu kurulumu yapılması gerekir.

Rüzgar Ölçüm Direği Özellikleri

Rüzgar yönü, hızı, nem, basınç ve sıcaklık gibi faktörlerin ölçülmesi rüzgar ölçüm istasyonları ile gerçekleştirilmektedir. Araziye ve hava şartlarına göre kurulum süresi değişmektedir. Rüzgarın yön ve hız ölçümü genellikle en az iki yükseklik seviyesinde yapılır. Rüzgar ölçümü esnasında sensörlerden gelen tüm değerler kayıt cihazına aktarılır ve kaydedilir. Arazinin rüzgar potansiyelini ölçümü için uygun noktalar belirlenir ve rüzgar ölçüm direkleri bu noktalar üzerine kurulur.

Bu ölçüm direkleri rüzgar yönüne dik olarak konumlandırılır. Rüzgar ölçüm direği en az 60 metre yüksekliğinde olmalıdır. Ölçüm direkleri, direğin ve kolların dengesinin bozulmaması için farklı yükseklik noktalarından gergi teller ile zemine sabitlenir. Zeminin yapısına göre sağlamlık açısından sabitleme işlemi farklılık gösterilebilir.

Rüzgar Ölçüm Direği ve İstasyon Direkleri Fiyatları

Arazinin yapısı, büyüklüğü, kullanılan malzemenin kalitesi rüzgar ölçüm istasyonu fiyatları arasında farklılık gösterebilir. Malzeme kalitesin ve direk yüksekliği gibi değişkenler  rüzgar ölçüm direği fiyatları arasında değişiklik gösterebilir.

Fiyatlardaki değişkenlik rüzgar ölçüm direği diken firmalar arasında da farklılık gösterebilir. Standart yükseklikten daha yüksek ölçüm direği kurulumu da fiyatları arttırır. Rüzgar ölçüm direkleri, 2 el rüzgar ölçüm direği olarak da daha uygun fiyatlarda da satılmaktadır.

Arazide rüzgar rasatı için kullanılan rüzgar ölçüm direği 40 mt galvaniz direk lenteli yapıda boru ya da kafes olarak üretilmektedir.

ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ AL

Lütfen formu doldurun ve mümkün olan en kısa sürede size geri döneceğiz!

ÜSTE